noc ve dvoulůžkovém pokoji: 2200 Kč ve třílůžkovém pokoji: v jednolůžkovém pokoji: 2290 Kč


1 ČESKÁ MAJITELKA 3* HOTEL LADINA BERGÜN RHÉTSKÁ DRÁHA - UNESCO Rodinný hotel je 2 minuty pěšky od n&aa...
Author:  Květa Švecová

0 downloads 84 Views 4MB Size

Recommend Documents


No documents


ČESKÁ MAJITELKA

3* HOTEL LADINA – BERGÜN RHÉTSKÁ DRÁHA - UNESCO Rodinný hotel je 2 minuty pěšky od nádraží Bergün na známé a slavné Rhétské dráze. Na nádraží je významné železniční muzeum Albula. Hotel Ladina se nachází v obci Bergün, na klidném místě u silnice horského průsmyku v pohoří Albula. Hotel nabízí pokoje s vlastní koupelnou, výbornou kuchyni, parkování zdarma, bezplatné Wi-Fi a výhledy na Bündnerské Alpy. V restauraci Hotelu Ladina s panoramatickými výhledy na Alpy se podávají typické pokrmy z místního regionu i mezinárodní kuchyně. Hotel má 10 pokojů.

2019 CENY se snídaní a s místními taxami na osobu/noc ve dvoulůžkovém pokoji: 2200 Kč ve třílůžkovém pokoji: 1850 Kč v jednolůžkovém pokoji: 2290 Kč Příplatek za večeři (3-chodové menu): 750 Kč/osoba LIBUŠE TRAVEL CESTOVNÍ KANCELÁŘ Libuše Sládečková, Waltrova 39, 318 00 Plzeň

www.libusetravel.cz MOBIL: 602 449 442 MAIL: [email protected]

RHÉTSKÁ DRÁHA – UNESCO Po cestách v kantonu Graubünden nás provází železnice – jedna z neznámějších ve Švýcarsku, jedinečná Rhétská dráha, jejíž první úsek Landquart–Klosters vybudovali Švýcaři pro dopravu pacientů do sanatorií v Davosu již v roce 1889. Dnes jsou úseky Albula a Bernina Rhétských drah dokonce zapsány na seznam kulturního dědictví UNESCO. Díky Bernina Expresu a Ledovcovému Expresu fascinuje Rhétská dráha hosty z celého světa.

MOJE tipy na výlety s Rhétskou dráhou

OD LEDOVCŮ K PALMÁM: BERNINA OSPIZIO - TIRANO

Zažijte jeden z nejkrásnějších přejezdů Alp: tratě Albula a Bernina spojují na točité trase a bez ozubení sever a jih Evropy. Speciálním prožitkem je panoramatická jízda Bernina Expressem – okolo ledovců dolů k palmám do italského Tirana. Nejkrásnější zážitek v Alpách: Bernina Express jako nejvýše položená železniční trať křižující Alpy spojuje sever Evropy s jihem. A sice nádherným způsobem: trať zapadá zcela harmonicky do velkolepého světa hor. 55 tunelů, 196 mostů a stoupání až 70 promile zvládá vlak s lehkostí. Ve 2253 metrech nad mořem trůní střecha Rhétské dráhy – Ospizio Bernina. LIBUŠE TRAVEL CESTOVNÍ KANCELÁŘ Libuše Sládečková, Waltrova 39, 318 00 Plzeň

www.libusetravel.cz MOBIL: 602 449 442 MAIL: [email protected]

TIRANO – italské město na hranici se Švýcarskem, konečná stanice Bernina Expressu.

BRUSIO. Z nádraží Brusio dojdete pěšky během 10 minut k často fotografovanému kruhovému viaduktu, k tzv. SMYČCE.

LE PRESE – MIRALAGO. Ze zastávky Le Prese vede podél jezera a trati nenáročná příjemná cesta až na zastávku Miralago.

CAVAGLIA.

Z nádraží Cavaglia vede cesta k nedaleké (asi 500 m)„Ledovcové zahradě“, kde jsou k vidění velké prohlubně v kamenech vytvarované ledovcem.

OSPIZIO BERNINA – ALP GRÜM. Vystupte na nejvyšším bodě Rhétské dráhy v Ospizio Bernina a jděte fantasticky krásnou přírodou (dobře značeno) kolem jezera lago Bianco až na stanici Alp Grüm. Výhledy, které berou dech!

MORTERATSCH. Ze stejnojmenné zastávky snadno dojdete až na začátek ledovce Morteratsch.

PREDA – BERGRÜN. Preda – INFOARÉNA TUNEL ALBULA. To nejzajímavější o stavbě, horách, regionu a

Rhétských drahách najdete v Infoaréně přímo na nádraží v Predě (zdarma). Naučná stezka vede z Predy do Bergrünu, přímo podél úžasného stavebního díla Rhétské dráhy, podél té části, která je zařazena mezi památky UNESCO. Celková délka naučné stezky je 8 km, výškový rozdíl 400 m od tunelu Albula v Predě (nazývané také Brána do Enganinu) až do Bergrünu. Na nejvýznamějších místech této trasy najdete tabule s informacemi.

V zimním období je cesta z Predy známou sáňkařskou dráhou.

BERGRÜN V Bergrünu, přímo na trati Albula Rhétské dráhy, stojí železniční muzeum Albula. Pomocí upravených místností, originálních exponátů a jedné z posledních lokomotiv nazývané Krokodýl zprostřekovává muzeum historické a aktuální aspekty této nejvelkolepější ze všech švýcarských železničních tratí, která je součástí světového dědictví UNESCO. Na 1300 m2 návštěvníky čeká přes 400 exponátů z více než stoleté historie. Muzeum naprňuje spousta atrakcí: např. simulátor jízdy v originální krokodýlí kabině. Různé výstavy ukazují návštěvníkům zajímavosti ze světa železnic a na modelu lze tento svět obdivovat v malém měřítku. Zážitkový vlak – do vlakového nebe Lokomotiva Krokodýl s rokem výroby 1926 se dala do pobybu – se zážitkovým vlakem. Každou neděli můžete cestovat v nostalgickém dřevěném vlaku „ Albula Adventure train“ s otevřeným výhledem uprosted vlakového ráje z Churu do Bergrünu.

Nejfotografovanější viadukt světa. Viadukt Landwasser u Filisuru. Ze zastávky Filissur vede 1 cesta na vyhlídku pod viadukt a druhá nad viadukt.

ST. MORITZ

LIBUŠE TRAVEL CESTOVNÍ KANCELÁŘ Libuše Sládečková, Waltrova 39, 318 00 Plzeň

www.libusetravel.cz MOBIL: 602 449 442 MAIL: [email protected]

Life Enjoy

" Life is not a problem to be solved but a reality to be experienced! "

Get in touch

Social

© Copyright 2013 - 2020 TIXPDF.COM - All rights reserved.